W sumie zdobyli 456 medali! Ścinawscy karatecy podsumowali udany rok

Ewa Chojna
W sumie zdobyli 456 medali! Ścinawscy karatecy podsumowali udany rok Goju Ryu Shuseikan
Dla klubu karate Goju Ryu Shuseikan ubiegły rok był pasmem sukcesów. W klubie, pod okiem trenerów: Grzegorza i Przemysława Trubickich, Tomasza Bąka oraz Grzegorza Sadzy trenuje regularnie około 70 dzieci w wieku od 5 do 17 lat z terenu miasta i gminy Ścinawa.

Ścinawscy karatecy w 2019 r. uczestniczyli w 19 turniejach przeprowadzanych według przepisów WKF (dyscypliny olimpijskiej). Zdobyli łącznie 456 medali: 126 złotych, 133 srebrnych oraz 197 brązowych.

Zawodnicy startowali w międzynarodowych i ogólnopolskich zawodach karate w kraju i zagranicą:
Dresden Open w Dreźnie i Zwolitztalpokal w Burkhardorf w Niemczech,
Puchar Polski Polskiej Unii Karate w Krotoszynie,
Grand Prix Śląska Polsko-Czeskiego w Głubczycach,
Central Poland Open Grand Prix w Pleszewie,
Arashi Cup w Legnicy oraz w wielu innych zawodach rangi regionalnej.

Wśród chłopców zawodnikiem, który zasłużył na szczególne wyróżnienie, był Bartosz Niezgoda (12-13 lat). W 14 turniejach zdobył 29 medali. Z sukcesem zajął 3 miejsce w Pucharze Polski Polskiej Unii Karate w kategorii wiekowej młodzik.

Najbardziej wyróżniającą się zawodniczką była zaś Jessica Wróblewska (10-11 lat). W 18 turniejach zdobyła 14 medali.

Inni zawodnicy osiągnęli równie wysokie wyniki sportowe:
Dziewczęta: Liliana Rodziewicz (7 lat ), Oliwia Piotrowska (8-9 lat), Zuzanna Chomont (8-9 lat), Kinga Puzio (8-9 lat), Martyna Bień (12-13 lat), Alicja Masłowska (10-11 lat), Julia Zdobylak (13-14 lat).
Chłopcy: Jan Marynowicz (7 lat), Szymon Niezgoda (8-9 lat), Alan Sójka (8-9 lat), Dawid Grzybalski (10-11 lat), Kacper Rodziewicz (10-11 lat), Paweł Grzybalski 14-15 lat.